Přihlásit
Plánované akce
 • 23
  listopad
  Jací jsme čtenáři? Přednáší prof. Trávníček z Akademie věd

  V posluchárně P 100 (Komenského ulice, Liberec) bude přednášet přední český literární… číst dále

 • 25
  listopad
  Den otevřených dveří na celé univerzitě

  Prezentace fakult a jejich laboratoří a učeben začíná v 9.30 hodin v budově G … číst dále

 • 29
  listopad
  Představení kandidátů na děkana FS

  Kandidáti se představí na shromáždění Akademické obce Fakulty strojní TUL ve 12.30 hodin.… číst dále

Studenti

Koleje a ubytování

Pozitiva pobytu na harcovských kolejích jednoznačně převládají, liberecké koleje totiž patří mezi nejoblíbenější v České republice. Díky tomu získaly třikrát vítězství ve studentské anketě „Kolej roku“ v letech 2011, 2013 a 2014. Koleje disponují dostatečnou kapacitou a ubytování získávají všichni studenti, kteří o něj zažádají.

Právě na kolejích máte šanci „vyzkoušet si“ přípravu na reálný život - budete řešit běžné mezilidské vztahy, osamostatníte se, budete si obstarávat jídlo, navazovat nová přátelství, žít studentský život. Koleje na Harcově jsou zrekonstruované a moderně vybaveně, navíc s bleskovým internetovým připojením. Koleje Harcov tvoří 6 ubytovacích bloků označených písmeny A-F. V areálu se nachází menza, sportovní centra, několik klubů a další užitečná zařízení. Univerzita má ještě koleje v městské části Vesec. Také tam najdou ubytovaní studenti široké sportovní zázemí, jídelnu, multimediální společenskou místnost nebo pobočku Krajské vědecké knihovny v Liberci.

Další možností ubytování je život na privátu, který sebou sice nenese tolik vzrušení, ale pro budoucnost je rozhodně také přínosem.

koleje.tul.cz