Přihlásit
Plánované akce
 • 24
  únor
  Sportovní ples TUL a anketa Sportovec roku 2017

  Koná se od 19.00 hodin v sále Lidových sadů. Na čtvrtý Sportovní ples TUL můžete lístky… číst dále

 • 01
  březen
  Březen – měsíc čtenářů. Akce univerzitní knihovny

  Celý měsíc březen je v knihovnách zasvěcen vám, čtenářům. Univerzitní knihovna chystá… číst dále

 • 01
  březen
  Celostátní kolo fyzikální olympiády spolupořádá FM

  Celostátní kolo fyzikální olympiády kategorie A – poslední ročník středoškoláků se koná… číst dále

Uchazeči

Studijní programy

Technická univerzita v Liberci nabízí uchazečům kolem 120 studijních oborů. O možnostech studia a podmínkách přijetí ke studiu podrobněji informují webové stránky jednotlivých fakult.

Velikost školy vytváří podmínky pro neanonymní tvůrčí prostředí a osobní kontakty pedagogů a studentů.

Univerzita dbá na těsném sepětí výuky s praxí.  Ve spolupráci s podniky řeší univerzitní vědečtí pracovníci i studenti konkrétní vědecké úkoly. Firmy zadávají témata diplomových prací, nabízejí podniková stipendia, české i zahraniční firmy se předhánějí v nabídkách pracovních míst absolventům.

TUL spolupracuje ve vědě a výzkumu s prestižními univerzitami a vědeckými institucemi  z celého světa. Studenti mají možnost část svého studia absolvovat v zahraničí. Téměř 200 smluv o spolupráci s univerzitami v Evropě a na dalších kontinentech jsou základem pro zahraniční spolupráci v oblasti vzdělávací i výzkumné činnosti.

Svým studentům poskytuje komfortní ubytování na kolejích Harcov, které se díky svým kvalitám staly v letech 2011, 2013 a 2014 Kolejemi roku. Harcovské koleje disponují superrychlým internetovým připojením, prošly kompletní rekonstrukcí a v areálu se nachází několik klubů i sportoviště.

Studijní programy pro akademický rok 2017/2018