Přihlásit
Studenti

Koleje a ubytování

Pozitiva pobytu na harcovských kolejích jednoznačně převládají, liberecké koleje totiž patří mezi nejoblíbenější v České republice. Díky tomu získaly třikrát vítězství ve studentské anketě „Kolej roku“ v letech 2011, 2013 a 2014. Koleje disponují dostatečnou kapacitou a ubytování získávají všichni studenti, kteří o něj zažádají.

Právě na kolejích máte šanci „vyzkoušet si“ přípravu na reálný život - budete řešit běžné mezilidské vztahy, osamostatníte se, budete si obstarávat jídlo, navazovat nová přátelství, žít studentský život. Koleje na Harcově jsou zrekonstruované a moderně vybaveně, navíc s bleskovým internetovým připojením. Koleje Harcov tvoří 6 ubytovacích bloků označených písmeny A-F. V areálu se nachází menza, sportovní centra, několik klubů a další užitečná zařízení. Univerzita má ještě koleje v městské části Vesec. Také tam najdou ubytovaní studenti široké sportovní zázemí, jídelnu, multimediální společenskou místnost nebo pobočku Krajské vědecké knihovny v Liberci.

Další možností ubytování je život na privátu, který sebou sice nenese tolik vzrušení, ale pro budoucnost je rozhodně také přínosem.

koleje.tul.cz