Plánované akce

Když nemůžete na univerzitu, přijde univerzita k vám domů

Tradiční den otevřených dveří na Technické univerzitě v Liberci bude mít netradiční podobu streamu. Máme předtočená videa, ve kterých uchazeče o studium provedeme univerzitou, a zřídíme vysílací studio, ve kterém budou hosté z fakult na živo zodpovídat dotazy zvídavých. Zájemci o studium díky rozsáhlé virtuální akci nahlédnou i za dveře, které kvůli epidemické situaci musí zůstat zavřené. Den otevřených dveří spustíme v sobotu 21. listopadu ve 13.00 hodin.

„Jsem rád, že jsme nemuseli tradiční den otevřených dveří zrušit, i když řada univerzit tak učinila. Je to totiž pro zájemce o studium nejlepší možností, jak si prohlédnout učebny, laboratoře a potkat se s vědci a lidmi z vedení jednotlivých fakult. Díky videu tak potenciální studenty o nic zásadního neochudíme. Když nemohou studenti za námi, půjdeme my za nimi,“ říká rektor Technické univerzity v Liberci Miroslav Brzezina.

Kdo se k nám v tuto sobotu odpoledne připojí, bude si moci prostřednictvím krátkých videí prohlédnout celý kampus, a to i z ptačí perspektivy věrně zprostředkované záběry z dronu. Průvodci videoprohlídkou Doris a Matouš diváky zavedou na všechna klíčová místa – Univerzitní náměstí, do menzy, studentského klubu nebo auly. Nevynechají ani studentské koleje na Harcově.

„Diváci si podle předem daných časových bloků budou moci vybrat fakultu, o niž mají zájem, a na tu se zaměřit,“ popisuje Marta Urbanová, vedoucí Oddělení komunikace a marketingu TUL.

Součástí dne otevřených dveří na TUL budou rozhovory se zástupci všech fakult. Zájemci se budou moci ptát v reálném čase prostřednictvím chatu.

Připojte se k live streamu v sobotu 21. listopadu od 13 hodin pomocí tohoto odkazu: https://bit.ly/38EwomL.

Online den otevřených dveří skončí v 16 hodin.

Dny otevřených dveří jsou mezi zájemci o studium na TUL velmi oblíbenou a vyhledávanou akcí. V posledních letech je navštěvuje v průměru 500 lidí. V aule budovy G si mohou návštěvníci vyslechnout přednášky, u stánků jednotlivých fakult vzít informační a propagační materiály nebo si popovídat s pracovníky fakult a kateder. Padají dotazy nejen na studium, ale také na možnosti volnočasových aktivit, zázemí univerzity, koleje nebo stipendia.

Program ONLINE Dne otevřených dveří TUL, sobota 21. listopadu 2020

13:00 – 13:30 zahájení

rozhovor s rektorem Miroslavem Brzezinou a prorektorem pro vzdělávání Miroslavem Žižkou

video prohlídka kampusu a kolejí