Přihlásit
Plánované akce
Absolventi

Absolventi

Za více jak 60 let své existence dala Technická univerzita v Liberci světu přes 35.000 absolventů. Jste-li jedním z nich, přihlašte se do Klubu absolventů! Budete v dobré společnosti, do které patří také:
Vložte obrázek 167x167

Jaroslav Rudiš
Co bylo dřív: komiksová trilogie Alois Nebel, nebo film Alois Nebel? Film Grandhotel, nebo stejnojmenný román? Národní třída byla nejprve kniha, která se dočkala divadelní adaptace, nebo naopak? A co kapela U-Bahn – existuje, nebo je to jen fiktivní band z románu Nebe pod Berlínem? Jisté je jen, že za tím vším stojí Jaroslav Rudiš. Byl to však on, kdo studoval na naší fakultě přírodovědně-humanitní a pedagogické? Rozhovor čtěte zde.

Vložte obrázek 167x167

Eva Le Peutrec
Jediný český architekt, který realizuje mrakodrapy. Česká „Madame Eiffel“ jich v Číně navrhla více jak dvě desítky, dále také multifunkční centra či celé město pro milion obyvatel. Rozhovor s Evou Le Peutrec, absolventkou liberecké fakulty umění a architektury, čtěte zde nebo zhlédněte: Eva Le Peutrec na TEDxPrague Women.

Vložte obrázek 167x167

Martin Hák
Výpis z účtu do schránky, potvrzení objednávky SMSkou nebo online formulář ve smartphonu, denně přijímáme podobné informace a ani nás nenapadne za nimi někoho hledat. Přesto za nimi stojí lidé. Třeba Martin Hák, absolvent naší fakulty mechatroniky. Ve vývojovém centru firmy GMC Software Technology, světového leadera v oboru, vede čtyři týmy, které se podílí na vývoji jedinečného softwarového řešení pro komunikaci se zákazníky – GMC Inspire.

Vložte obrázek 167x167

Nikola Sudová
Když vyslovíte její jméno, mnohým naskočí boule. Jízda v boulích je její doménou. Předvedla to na olympiádách a medailově také na mistrovstvích světa. Na jižní Moravě si její jméno možná spojí i s helikoptérou. Dvojná helikoptéra je nový a vytoužený trik akrobatických lyžařů, jde ale také o vrtulník jihomoravských záchranářů, který na její počest pokřtili označením OK-NIK. Absolvovala fakultu přírodovědně-humanitní a pedagogickou.

Vložte obrázek 167x167

Richard Loskot
Dvakrát ho nominovali na Cenu Jindřicha Chalupeckého – nejvýznamnější ocenění pro mladé výtvarníky. Absolvoval obor vizuální komunikace na naší fakultě umění a architektury. V tomto oboru jde o snoubení techniky a umění, což podle něj přináší skutečné a nové pohledy na výtvarné umění. „Našel jsem si mnoho přátel na fakultě mechatroniky, kteří mi pomohli s mou prací. Tím je to jiné, obohacující od tradičních výtvarných škol.” www.richardloskot.net

Vložte obrázek 167x167

Roman Sviták
Dostudoval kybernetiku a automatizované systémy na fakultě strojní a spoluzaložil jednu z prvních akciovek v republice, která byla výhradním distributorem Apple Computers. Známe ale především jeho další firmu Grada Publishing, největší české nakladatelství odborné literatury. Založil také společnost ADK vyrábějící a distribuující plánovací systémy. Získal titul Podnikatel roku středních Čech a Prahy.

Vložte obrázek 167x167

Kamila Boudová
To, co si ráno obléknete, vyjadřuje váš postoj ke světu – míní absolventka liberecké fakulty textilní a škol v Paříži a Šanghaji, která se zabývá trvale udržitelnou módou. Toto téma přednáší na vysoké škole MOD´SPE v Paříži. Do Česka například importovala světovou kampaň Fashion Revolution, která klade otázku: Kdo, za jaký plat a v jakých podmínkách vyrobil tričko, které mám na sobě?

Vložte obrázek 167x167

Michaela Voňková
Na pohovoru u módní návrhářky Beaty Rajské stanula před nečekanou otázkou „Jste si vědoma, komu se chcete upsat? Jsem totiž hrozná diktátorka.“ Kývla na to a dodnes říká, že neudělala špatně. Absolventka naší fakulty textilní (na obr. v modrém) je manažerkou značky i pražského butiku Beata Rajská a je pravou rukou návrhářky při kontaktu se zákazníky. Dobrý rozjezd po promocích. Rozhovor s Michaelou Voňkovou můžete číst zde.

Vložte obrázek 167x167

Amnesty International
Libereckou pobočku této světové neziskovky založili před pár lety ještě jako studenti historie. Dnes už většinou pracují v ziskovém sektoru, ale myšlenku Amnesty International a s ní i starost o dodržování lidských práv ve světě mají pořád na paměti. Pořádají happeningy, podpisové akce, workshopy i přednášky na školách. Sledujte jejich činnost na facebooku: www.facebook.com/AmnestyInternationalLiberec.

Vložte obrázek 167x167

Radek Janalík
Jako student fakulty strojní byl vrcholový hokejista, týmového ducha s úspěchem zúročil i ve světě byznysu. „Svým zaměstnancům kladu na srdce, že nahoru půjdou jen spolu, ne každý za sebe, na úkor kolegy,“ říká Radek Janalík. Vystihuje tak i svou profesní dráhu. Začínal od píky v pobočce McDonald's v Liberci, za pár let se vyšvihl na pozici šéfa McDonald's v Maďarsku a v Řecku a generálního ředitele McDonald's v Česku a na Slovensku. Dnes jako frančízant zřídil a vede fast foodové pobočky v Liberci.

Vložte obrázek 167x167

Mjölk architekti
Pětice absolventů fakulty umění a architektury založila ateliér hned po škole a zaměřila se na architekturu nebombastickou a přitom krásnou, asi jako mléko. Na jejich nápadech poznáte severskou inspiraci, i proto švédské slovo pro mléko v názvu. Mjölk jsou autoři stovky realizací, o kterých je hodně slyšet. Domy rodinné, obytné, sauny a rozhledny. Doporučujeme třeba výhled z jejich modřínové "Vokurky" nad Heřmanicemi kousek za Libercem. www.mjolk.cz

Vložte obrázek 167x167

Dalibor Hanzlík
Kariéra ho zanesla závratně vysoko, je pilotem Boeingu 737-800 ve společnosti flydubai. I když obor „pilot“ na ekonomické fakultě nemáme, leccos letcům předat umíme. Třeba jazykové průpravy si Dalibor Hanzlík cení dodnes – angličtinu používá ve vzduchu častěji než mateřský jazyk. Rozhovor o létání, ale třeba i Dubaji, kde s rodinou žije, čtěte zde.

Vložte obrázek 167x167

Tomáš Kraus
Stál u zrodu skikrosu. Je čtyřnásobným vítězem světového poháru a dvojnásobným mistrem světa této sportovní disciplíny. Začínal s alpským lyžováním, ve kterém se stal pětkrát mistrem republiky. Absolvoval naši fakultu strojní.

Vložte obrázek 167x167

Hauptmann Jiří
„Jako student na vysoké jsem si říkal, že období, kdy největší frajeři byli flákači, skončilo se střední školou a teď je potřeba něco dělat.“ A Jiří Hauptmann, absolvent ekonomické fakulty, na sobě pracoval – brzy po promocích byl šéfem marketingu a PR v Audi, pak pracoval pro Lexus a Philips, od roku 2011 je šéfem korporátní komunikace české pobočky společnosti Heineken. Rozhovor o pivu a českých pivařích s Jiřím Hauptmannem čtěte zde.

 

 Rozhovory s našimi úspěšnými absolventy v univerzitním časopise T-UNI 360.
 Publikace o významných absolventech Technické univerzity v Liberci ABSOLVENTI.