Univerzitní knihovna

Když máte chuť si něco přečíst nebo hledáte relevantní zdroj pro svou práci, vaše první kroky by měly vést do naší Univerzitní knihovny. V ní najdete více než 230 tisíc dokumentů – skripta, studie, učebnice, závěrečné práce našich absolventů, ale i časopisy a literární bestsellery. A také se v jejím zrekonstruovaném prostoru moc příjemně studuje a odpočívá.

Univerzitní knihovna

Registrace do knihovny

Do Univerzitní knihovny se mohou studenti a zaměstnanci TUL registrovat zdarma, stačí přijít s platnou ISIC nebo ITIC kartou a vyplnit přihlášku. Členství je roční a po jeho uplynutí je nutné jej prodloužit. Studenti mohou knihovnu navštěvovat i po ukončení studia, a to za symbolický registrační poplatek 25 Kč.

Hlavní knihovna

Voroněžská 1329/13 (budova H)

V hlavní knihovně v centru Liberce můžete využít všechny základní služby knihovny, tedy registrace, půjčování a vracení knih. K dispozici je tu skener a tiskárna (k tisku potřebujete ISIC nebo ITIC kartu). Můžete rovněž využít služeb akvizičního oddělení – pokud vám v knihovně například chybí nějaká důležitá učebnice, můžete tu zažádat o její doplnění do knihovního fondu.

Provozní doba: 
pondělí–pátek: 8–18.30 hod.

Pobočka E2

Po dobu rekonstrukce je pobočka umístěna v budově F, Husova 1290/75.

Pobočka v univerzitním kampusu nabízí všechny základní služby knihovny – můžete se tu registrovat, objednat si sem z knihovního katalogu knížky či dokumenty z hlavní knihovny, nebo tu půjčené knížky či skripta vrátit.

Provozní doba: 
pondělí–pátek: 9–12 hod. a 13–16 hod.

Biblioboxy

Vypůjčené knihy můžete vrátit také pomocí dvou biblioboxů. Jeden najdete ve Studentském klubu v budově E2 v univerzitním kampusu (od 6 do 20 hodin), druhý na harcovských kolejích (blok C, vstup na kartu, nonstop).

Biblioskříň

V budově P (Komenského 314/2) se nachází velká biblioskříň plná knih (až 140 titulů). Abyste si z ní mohli knihu půjčit nebo do ní jinou vrátit, potřebujete platnou registraci v Univerzitní knihovně a kartu čtenáře. Pozor, pokud máte nezaplacené dluhy, biblioskříň vám nepomůže…

Vydavatelství

V rámci naší knihovny působí i vydavatelství, které zajišťuje publikování elektronických a tištěných dokumentů a přidělování ISBN.

Polygrafie TUL&

Nabízí tiskové a související služby:

  • tisk a vazbu diplomových prací,
  • černobílý i barevný tisk včetně velkoformátového,
  • výrobu knižních publikací, sborníků a letáků.