Pomoc Ukrajině

TUL nabízí pomoc a podporu:

  • studentům a zaměstnancům, kteří se dostanou do tíživé životní situace či finančních problémů v souvislosti s konfliktem na Ukrajině
  • prostřednictvím poradců studentů na fakultách

Pokud potřebujete aktuální informace nebo radu v této oblasti, obracejte se prosím se svým dotazem na e-mail: ukrajina@tul.cz, my se pokusíme Vám pomoci s řešením.

Pomoc od studentů ubytovaných na kolejích

Studentská komora akademického senátu TUL shromažďuje informace o studentech, kteří by byli ochotni uvolnit své místo na kolejích (např. přestěhováním na přistýlku) pro ubytování ukrajinských studentů prchajících před válkou. Pokud bydlíte na harcovských kolejích a byli byste ochotni v případě potřeby uvolnit své místo, vyplňte, prosíme, následující formulář:

Ubytování na kolejích Harcov

Ubytování na kolejích Harcov je přidělováno Krajským úřadem Libereckého kraje při registraci v Regionálním asistenčním centru pro Ukrajinu (KACPU). TUL ubytování nepřiděluje.

Проживання в гуртожитку Гарцов

Місце на проживання в гуртожитку Гарцов надається обласним управлінням Ліберецької області під час реєстрації в Регіональному центрі допомоги Україні (KACPU). ТУЛ рєєстрацію на проживання в гуртожитку не проводить.

Další možnosti pomoci

Různé varianty pomoci organizuje celá řada subjektů. Doporučujeme zejména následující odkazy:

První pomoc při psychických potížích – Psychologické poradenství online

Aplikace „Nepanikař“ poskytuje zdarma první rychlou psychologickou pomoc lidem s depresemi, úzkostmi/panikou,…Dostupnost v 9 jazycích.

Poradna poskytuje pomoc a podporu skrze chatovou a e-mailovou poradnu převážně mladým lidem, kteří prožívají krizi a řeší různé problémy (ve škole, ve vztazích). Poradna nabízí orientační poradenství ohledně možností řešení různých situací, předává kontakty na další specializované služby.

Materiální sbírka na dovybavení pokojů pro uprchlíky

Materiální sbírka byla ukončena. Podařilo se nashromáždit velké množství věcí, které nyní využívají uprchlíci na kolejích ve Vesci i na Harcově. Všem zapojeným moc děkujeme a pomoci si velice vážíme.

Pomoc Ukrajině