Pomoc Ukrajině

ilustrativní foto studenti

TUL nabízí pomoc a podporu:

studentům a zaměstnancům, kteří se dostanou do tíživé životní situace či finančních problémů v souvislosti s konfliktem na Ukrajině

  • prostřednictvím poradců studentů na fakultách

Pokud potřebujete aktuální informace nebo radu v této oblasti, obracejte se prosím se svým dotazem na e-mail: ukrajina@tul.cz, my se pokusíme Vám pomoci s řešením.

Další možnosti pomoci

Různé varianty pomoci organizuje celá řada subjektů. Doporučujeme zejména následující odkazy:

První pomoc při psychických potížích – Psychologické poradenství online

Aplikace „Nepanikař“ poskytuje zdarma první rychlou psychologickou pomoc lidem s depresemi, úzkostmi/panikou,…Dostupnost v 9 jazycích.

Poradna poskytuje pomoc a podporu skrze chatovou a e-mailovou poradnu převážně mladým lidem, kteří prožívají krizi a řeší různé problémy (ve škole, ve vztazích). Poradna nabízí orientační poradenství ohledně možností řešení různých situací, předává kontakty na další specializované služby.

Materiální sbírka na dovybavení pokojů pro uprchlíky

Materiální sbírka byla ukončena. Podařilo se nashromáždit velké množství věcí, které nyní využívají uprchlíci na kolejích ve Vesci i na Harcově. Všem zapojeným moc děkujeme a pomoci si velice vážíme.

Ubytování na kolejích Harcov

Ubytování na kolejích Harcov je přidělováno Krajským úřadem Libereckého kraje při registraci v Regionálním asistenčním centru pro Ukrajinu (KACPU). TUL ubytování nepřiděluje.

Проживання в гуртожитку Гарцов

Місце на проживання в гуртожитку Гарцов надається обласним управлінням Ліберецької області під час реєстрації в Регіональному центрі допомоги Україні (KACPU). ТУЛ рєєстрацію на проживання в гуртожитку не проводить.

Pomoc Ukrajině