Archiv


V rámci programu Umění pro město pod hlavičkou Galerie hl. m. Prahy jsme na začátku května vyhlásili otevřenou výzvu na umělecké zpracování městského holubníku. Výzva je vhodná pro architekty a architekty, umělkyně a umělce, designérky a designéry a pro studentky a studenty těchto oborů.
Více informací
FB post

Odevzdání přihlášek: 8. 7. 2021 (do 24.00 hodin)

Kontakt: Anna Gümplová, asistentka programu Umění pro město Galerie hl. m. Prahy
Dům U Kamenného zvonu, tel.: +420 608 943 528


Stavby s vůní dřeva 2021

Největší studentská soutěž zaměřená na dřevěné stavění je tady! Přihlas svůj návrh dřevěné stavby nebo konstrukce a vyhraj ceny za 200 000,- Kč! 

Fantazii se meze nekladou. Přihlásit můžeš návrh rodinného domu, školy, rozhledny, lávky apod. Přihlášení je kompletně on-line a hlásit se můžeš i se svými školními projekty (např. semestrální práce, bakalářské nebo diplomové práce).

Pokud se přihlásíš do 31. května, získáš dárek. Dřevěné ponožky! Jsou vyrobeny z viskózy z českého buku a do soutěže je věnovala společnost Lesy ČR, s. p. Ale pozor, počet párů je omezen. Čím dřív se tedy přihlásíš, tím jistější budeš mít nejen ponožky, ale i nohy v teple. Ponožky ti osobně předáme na slavnostním vyhlášení vítězů soutěže, které se uskuteční ve čtvrtek 16. 9. 2021 v Praze, nebo ti je zašleme poštou. 
Štěstí přeje připraveným. Tak si nezapomeň přečíst pravidla soutěže v soutěžních podmínkách. Pravidla soutěže si přečti v soutěžních podmínkách.

Termín: 30. června do 17:00 hodin.

Soutěžní díla bude posuzovat odborná porota i široká veřejnost. Odměněny budou také nejlepší návrhy s použitím OSB desek společnosti Kronospan nebo materiálů CLT a LVL od společnosti Stora Enso. 

Sleduj naše novinky na Facebooku nebo se přidej k události a budeš v obraze.
Těšíme se na tvoje nápady!
V případě dotazů kontaktujte Pavlu Panáčkovou z Nadace dřevo pro život na adrese p.panackova@drevoprozivot.czNárodní cena za studentský design 2021

přihlásit se lze do 30. června 2021 na web stránkách soutěže

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je Snímek-obrazovky-2021-05-19-v-12.08.32-1024x361.png.

Kaplicky Internship je program, který poskytuje nadcházejícím a čerstvým absolventům architektonických oborů z českých univerzit možnost strávit tři měsíce na placené stáži v jednom z prestižních londýnských studií. Mohou si tak vyzkoušet práci na významných projektech ve společnosti renomovaných architektů a získat cenné pracovní zkušenosti.
V roce 2021 získá vítěz soutěže místo stážisty v architektonickém studiu Amanda Levete Architects v Londýně, včetně zpáteční letenky a stipendia po dobu trvání stáže.
Termín: 30. 6. 2021


STAVBA ROKU 2021

přihlášky do 10. června 2021


Nabízíme studentům jednodenní workshop, na němž jim předáme jednoduché know how, jak dobře vysvětlit svůj projekt textem a grafikou.

FUA TUL / 26. 5. 2021 jednodenní online workshop Nebojsa (od 9 do 17 hodin)
→ připravili Klára Kvízová (grafická designérka) a Karolína Vránková (novinářka)
→ pomůžeme studentům popsat přesně a stručně svůj projekt, utřídit si myšlenky, vyjádřit je slovem a grafikou
→ každý účastník si přináší svůj projekt, školní nebo osobní, na jehož prezentaci bude pracovat
→ každý účastník si odnáší takzvanou vizuální vizitku svého projektu – stránku A4 s textem a vhodnou grafickou úpravou
→ s sebou vlastní notebook, ideálně s grafickými programy sady Adobe (InDesign, Illustrator, Photoshop)

Více informací:
FB: Nebojsa.kurz
Rozhovor s Klárou Kvízovou, server Czechdesign
Karolína Vránková, moderátorka pořadu Bourání, Radio Wave

Zájemci o workshop (7 míst) se přihlásí do pondělí 24. 5. 2021 do 15:00
na email: blanka.kirchner@tul.cz


Událost ze série 𝗬 𝗘𝘃𝗲𝗻𝘁𝘀 se zaměřuje na udržitelné způsoby pozorování a myšlení směrem k druhému – ať už směrem k umělcům*umělkyním a jejich práci, nebo směrem k ostatním divákům*divačkám.
Sdílené prostředí 𝗬: 𝗧𝗵𝗲 𝗘𝗰𝗼𝗹𝗼𝗴𝘆 𝗼𝗳 𝗔𝘁𝘁𝗲𝗻𝘁𝗶𝗼𝗻 nabízí prostor, ve kterém ještě stále můžeme být křehcí a zranitelní – což nutně nemusí znamenat slabost, ale naopak výsadu, která pomáhá reformovat možnosti bytí (opět) spolu.
Událost proběhne v rámci festivalu Nultý bod a je součástí bilaterální spolupráce s berlínskou kurátorskou platformou Montag Modus.

Termín: 30. 5. 2021
Přihláška: zde
𝗞𝘂𝗿𝗮́𝘁𝗼𝗿̌𝗶: Anna Chrtková & Petr Dlouhý [Y events], Léna Szirmay-Kalos [Montag Modus]
P𝗿𝗼𝗱𝘂𝗸𝗰𝗲: Divadlo X10
𝗞𝗼𝗽𝗿𝗼𝗱𝘂𝗸𝗰𝗲: Nultý bod, Montag Modus
𝗭𝗮 𝗽𝗼𝗱𝗽𝗼𝗿𝘆: Česko-německý fond budoucnosti

www.divadlox10.cz/cs/y-events
www.mmpraxis.com
www.nultybod.cz


Vážení studenti/Vážené studentky z Broumovska nebo se silnou vazbou na Broumovsko,

už jen poslední týden zbývá k předkládání žádostí o stipendia do 5. otevřeného grantového kola programu AMOS – Vzdělávacího fondu Broumovska!!  

Agentura pro rozvoj Broumovska usiluje v rámci programu Amos o podporu mladých lidi z regionu nebo se silnou vazbou na region Broumovsko, kteří plánují vycestovat za zahraniční zkušeností. V rámci této výzvy Vás rádi ve školním roce 2021/2022 podpoříme ve studiu v zahraničí, odborných stážích nebo jiných zkušenostech z oboru umění či vědy.

Jsi zvídavý? Máš plno otázek? Spoustu nápadů? Dychtíš po poznání? Chceš objevovat svět? AMOS – Ti pomůže. AMOS nechce nikomu radit, co má dělat, jak se má rozvíjet, jak být úspěšný, po jaké cestě se vydat do života. AMOS chce dávat možnosti. Mají-li mladí lidé nalézt tu správnou životní cestu, musí mít možnost si různé cesty vyzkoušet. Třeba přitom najdou ty správné životní hodnoty. Nevíme. Ale jsme přesvědčeni, že chceme-li rozvíjet u mladých lidí osobnost a osobitost, musíme jim nejprve dát možnost poznávat a být činnými. Jen to je povede k zamyšlení nad sebou samými, k objevování a rozvíjení vlastních schopností, dovedností a talentů. Pokud přispějeme k cestě za objevením předností, které má každý v sobě, bude náš AMOS mít smysl. A když někdo na cestách najde nebo prohloubí svůj talent a po čase se třeba i vrátí tam, kde se rodil, tedy na Broumovsko, bude to úplně skvělé.

 „……Cestovat se má pro rozmnožování moudrosti.“ Jan Amos Komenský, Apodemia (čili Poučení o cestování).
Karel Výravský, člen výboru Vzdělávacího fondu Amos, a Jan Školník, zakladatel fondu
Více informací o programu Amos a formulář žádosti najdete zde:
V případě dotazů mě neváhejte kontaktovat.
Žádosti posílejte do 31. 5. 2021 na email amos@broumovsko.cz 

Na Vaše žádosti se těší
Zuzana Klimecká
programový manažer
Mgr. et Mgr. Zuzana Klimecká

Agentura pro rozvoj Broumovska, z. s.
E-mail: zuzana.klimecka@broumovsko.cz, Tel.: +420 602 467 633


SPA (studio performance art) ~ OPEN CALL pro kurátory*kurátorky performance
ALTA OPEN CALL
Termín: 16. 5. 2021


Letní workshop Materiál a materialita v architektuře pořádaný Seminářem dějin umění (FF MU v Brně) pod odbornou záštitou prof. PhDr. Jiřího Kroupy, CSc. a prof. PhDr. Tomáše Knoze, Ph.D.
Workshop proběhne 3.- 4. června 2021 online formou na platformě Zoom.
Přihlášky do 16. 5. 202
PLAKÁT


Oblastní galerie Lázně
Vyhlášuje výběrového řízení na pozici:
KURÁTOR/KA V ODBORNÉM ODDĚLENÍ OBLASTNÍ GALERIE LIBEREC 
Podrobné informace o výběrovém řízení zde.
Termín: 25. 4. 2021


Soutěž Master of Crystal 2021
Téma Dualita
Ze všedního neobyčejný. Z běžného extravagantní. Ze skla a textilu kreace, která vyvolává emoce. Křišťálové produkty Preciosa proměňují všednodennost v jedinečnost. Staňte se součástí této proměny, objevte variabilitu zdobení, kdy
z decentního kusu lze obratem stvořit až pódiovou módní kreaci.


Pozvánka na výstavu, Galerie PLATO, Ostrava