Výstava ateliéru Buček – Horatschke: 33 – 800 – 169

Retrospektivní výstava v Oblastní galerii Liberec mapuje historii a současnost nejlepších studentských projektů ateliéru Buček – Horatschke, které vznikly během 33 semestrů v letech 2004-2021 na Fakultě umění a architektury v Liberci. K výstavě v Oblastní galerii Liberec bude vydána publikace. Kurátor výstavy a studentských prací do publikace je Adam Gebrian, respektovaný teoretik architektury a bývalý student liberecké školy. Ateliér Buček – Horatschke za dobu svého působení na Fakultě umění a architektury vychoval řadu pozoruhodných osobností, které dnes působí ve veřejném prostoru. Absolventi Pavel Šťastný, Jitka Pucandlová, Jiří Chmelík, Ivo Pavlík, Jiří Lukáš, Andreas Dzikos, Markéta Bromová, Jan Vondrák a další reprezentují nastupující generaci mladých architektů, výstava a publikace zahrnuje i jejich vývoj, zároveň jde o první samostatné představení ateliéru. Jednotlivé studentské práce budou představeny digitální formou.

Výstava je představením 33 semestrů, 33 projeků. Instalace je odrazem, je časovým Manhattanem, který vzrůstal, rostl a stále roste. Obcházíme i odcházíme, vcházíme i vycházíme. Nacházíme i míjíme. Prostorová instalace má zachytit okamžik prolínání i překrývání, nás i uplynulých let. Když zvednete hlavu vzhůru, nevidíte horní hrany, když se podíváte dolů, uvidíte pevný základ.

KDY: vernisáž proběhne 24. 11. 2022 od 18:00
výstava bude probíhat od 25. 11. 2022 do 19. 1. 2023