Lyžařský šampionát z roku 2009 pro univerzitu definitivně končí. Škola zaplatila 25 milionů korun

Technická univerzita v Liberci zaplatila 25 milionů korun za porušení rozpočtové kázně při nakládání s dotací na rekonstrukci studentských kolejí v souvislosti s pořádáním lyžařského šampionátu v klasickém lyžování v roce 2009.

„Po více jak deseti letech se tím pro naši univerzitu neblahý případ lyžařského šampionátu definitivně uzavřel,“ říká rektor TUL Miroslav Brzezina s tím, že univerzita zaplatila určenou částku ze svého rezervního fondu letos v lednu.

Vyšetřování nakládání s dotací na rekonstrukci studentských kolejí začalo už v roce 2007. Finanční úřad nejprve škole vyměřil odvod ve výši celé dotace, vyměřená částka se během deseti let kontroly snížila na 25 milionů korun. Generální finanční ředitelství odmítlo žádost univerzity o prominutí odvodu, odvolání k další instanci už není možné a škola musela zaplatit.

S dalšími 9 miliony se univerzita už rozloučila

V průběhu minulého roku také TUL na podkladě závěrů insolvenčního řízení odepsala nedobytnou pohledávku ve výši 8,75 milionů korun, kterou organizátor MS v klasickém lyžování univerzitě dlužil za ubytování sportovních týmů na svých kolejích.

Radek Pirkl
mluvčí TUL