Online výstava Semestrálky sklo a šperk

Zahájení výstavy 23. února 2021 v 17:00 bude probíhat on-line. Otevření galerie pro veřejnost bude podléhat aktuální epidemiologické situaci. Pokud to nařízení vlády umožní, rádi bychom v závěru výstavy uspořádali veřejnou dernisáž 16. března v 17:00 v prostorách Galerie N.

Výstava semestrálních prací studentů Katedry designu se zaměřením Návrhářství skla a šperku z Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci proběhne od 23. února 2021 do 19. března 2021 v univerzitní Galerii N v Jablonci nad Nisou. Práce studentů 2. a 3. ročníků vznikaly pod výtvarným vedením doc. M.A. Ludmily Šikolové, ak. sochaře Oldřicha Plívy, Mgr. Jany Válkové Střílkové, MgA. Václava Řezáče a za podpory všech členů katedry designu.

Studenti 2. ročníku zpracovali téma „POHYB“ ve šperku. Vystaví dva řetězy, jeden celokovový a druhý z netradičního materiálu. Pro sklo řešili téma „VNĚ A UVNITŘ“, které navrhli a realizovali ve skleněné plastice a užitkovém skle. Zadání zimního semestru 3. ročníku bylo také „VNĚ A UVNITŘ“ tentokrát ale pro prsten a jeho schránku. „SOUKROMÍ“ bylo jejich inspirací pro skleněnou tavenou plastiku. Vystaveny budou i zrealizované návrhy rotačních tvarů foukaných do dřevěných forem ve sklářské huti.

Výstava zároveň obsáhne i výběr prací z minulých dvou semestrů, které nemohly být prezentovány. Uvidíte  šperky a sklo našich studentů, kteří tvořili i v době omezené pandemií Covid-19.

Seznam studentů zaměření Návrhářství skla a šperku:
Jan Čihák, Diana Bagdasarian, Johana Petráčková, Karla Mašková, Kristýna Revajová, Marie Svobodová, Marie Milatová, Monika Nováčková, Nikola Nemergutová,  Anežka Stupková, Anežka Nová, Marie Šrámová, Denisa Marková, Ekaterina Belykh, Eliška Matějová, Jana Městecká, Josefina Váchová, Linh Phamova Khanh, Michaela Lehotová, Veronika Johana Vedralová

Další informace naleznete na stránkách Katedry designu.

Galerie N
Jehlářská 14/520
466 01 Jablonec nad Nisou
Technická univerzita v Liberci Fakulta textilní,

Katedra designu
Budova B
Studentská 2
461 17 Liberec
+420 485 353 940

17. února 2021