Změny ve výuce na FM od 24. 5.

Vážené studentky, vážení studenti, vážené kolegyně, vážení kolegové,

od pondělí 24. května je možná výuková činnost (prezenční výuka a zkoušení) s těmito omezeními:

  • neexistence příznaků onemocnění Covid,
  • splnění podmínek pro účast ve výuce (testy, potvrzení…) a jejich nahlášení,
  • rozestupy 1,5 metru a dodržení hygienických nařízení.

Účast studentů na vzdělávání je povolena pouze za splnění podmínky stanovené v bodu 10 Mimořádného opatření MZ ČR (ze dne 19. 5. 2021).

Testování

Studenti TUL mohou k testování využít odběrové místo Červeného kříže v centru města (Palachova 504/7, naproti OC Plaza). Pro studenty TUL je vyhrazen čas denně od 16:10 do 17 hodin. Rezervační systém pro uvedené testovací místo je neveřejný. Rezervujte se prostřednictvím vrátnice bloku B kolejí Harcov – buď osobně, nebo telefonicky na lince 5214 (485 355 214).

K doložení negativního testu mohou studenti využít služeb i jiných veřejných testovacích center, nebo v případě, že jsou souběžně zaměstnáni, předložit negativní test od svého zaměstnavatele, který však nesmí být starší 72 hodin.

Informaci o tom, jakým způsobem student splnil podmínky pro vstup na TUL, je student povinen vložit do informačního systému https://liane.tul.cz/covid/ – po vložení je studentovi zaslán ověřovací email, kterým se bude na požádání prokazovat vyučujícímu. Vložení údajů bude současně chápáno jako čestné prohlášení studenta o pravdivosti uvedených skutečností.

Testy pro zaměstnance TUL bude zajišťovat MUDr. Petra Lajžnerová v budově G. Termín si prosím rezervujte na adrese: https://covid.tul.cz/. Termíny budou postupně přidávány podle dostupnosti testů. Samozřejmě si můžete test zajistit i samostatně.

Výsledky ohlaste prosím na adrese: https://liane.tul.cz/covid/

Ochranné prostředky

Povinnost nošení ochranných prostředků dýchacích cest je stanovena aktuálním opatřením Ministerstva zdravotnictví. Všichni zaměstnanci a studenti TUL jsou povinni dodržovat platná opatření Ministerstva zdravotnictví či jiných orgánů veřejné správy.

Všichni studenti a zaměstnanci TUL jsou povinni vstupovat do vnitřních prostor univerzity s ochrannými prostředky dýchacích cest.

Ubytování na kolejích

Podrobné informace viz: https://www.fm.tul.cz/studenti

O dalších změnách Vás budeme informovat.

Přeji pevné zdraví a dostatek sil.
Zdeněk Plíva

Další důležité pokyny a informace ke COVID-19

20. května 2021