Do týmu CXI se přidávají dvě nové kolegyně z Ukrajiny

Mluvilo se o tom už na konci března, teď už je to oficiální.

Nataliia Horichenko a Oleksandra Zolina

Dvě nové posily přicházejí od dubna do týmu CXI: Nataliia Horichenko a Oleksandra Zolina. Obě nové kolegyně původem z Ukrajiny nastupují do výzkumu, konkrétně do Oddělení enviromentální chemie.

Obě shodně vystudovaly obor Ekologie a ochrana životního prostředí na Technické univerzitě Krivoj Rog, jsou kvalifikované inženýrky ekologie a obě také mají učitelskou aprobaci.

Kromě toho Oleksandra má také ukončené studium v oboru Psychologie na Otevřené mezinárodní univerzitě lidského rozvoje. V posledních letech se věnovala právě psychologické praxi. Říká o sobě, že je adaptabilní a rychle se učí novým věcem. Její přání je mít zajímavou práci, kde uplatní své zkušenosti a dovednosti a bude se moci rozvíjet. Má ráda sport a přírodu.

Nataliia pracovala na technických a manažerských pozicích. Podle svých slov se snadno učí,
je komunikativní, zodpovědná a pracovitá. Nastoupila od 1. dubna, Oleksandra začíná od příštího týdne.

Obě nové kolegyně získaly naši okamžitou podporu. Rádi jim pomůžeme ve chvíli, kdy to opravdu potřebují, protože doma na Ukrajině trvá válečný stav a kvůli tomu musely odejít. Jsou dalšími cizinkami v našem mezinárodním týmu. Věříme, že práci na CXI je pro ně dobrou perspektivou do budoucna a přejeme jim rychlou adaptaci v práci i v Liberci.

6. dubna 2022