Pátek 14. 6. od 19:00 – Pecha Kucha v OGL

Fakulta umění a architektury srdečně zve na akci Pecha Kucha s tématem Make art not war, které se účastí Petra Vlachynská z Katedry umění FUA TUL a Jiří Buček z Katedry architektury.

Proč je důležité se v Liberci projevovat, dbát o kulturní akce a konat dobro? Jaký význam má kulturní živoucí instituce jako poskytovatel zázemí lidem, kteří mají tendenci měnit Liberecko a přinášet novou koncepci perspektivu na chápání města pod Ještědem v širším slova smyslu, které přesahuje jeho hranice?

Vizuální umění je jeho podstatnou částí ostatních uměleckých směrů a jedno médium nedokáže být bez druhého. Odtržení jednoho nosného média od druhého vytváří izolaci a spojením, spoluprací se lidé dostávají a posouvají rychleji a dál.

V zahradách Oblastní galerie Lázně se rozezní hlas tentokrát 16ti přednášejících součástí vstupenky bude i vstup do výstav a na DesignBlok Cosmos. Začátek v 19:00, open door již od 18:00. Od 18:00 bude k dispozici posezení a možnost občerstvení, organizátor doporučuje přinést si piknikové deky.

3. června 2024