Katedra tělesné výchovy a sportu

Vedoucí: doc. PaedDr. Aleš Suchomel, Ph.D.

V současné době zajišťujeme odbornou praktickou i teoretickou přípravu posluchačů v těchto akreditovaných studijních programech: Bc. Tělesná výchova se zaměřením na vzdělávání, Bc. Tělesná výchova a sport, Mgr. Učitelství pro 1. stupeň ZŠ, NMgr. Učitelství pro 2. stupeň ZŠ – obor tělesná výchova, nový je Bc. studijní program Sport se zaměřením na zdravý životní styl. KTV dále zajišťuje výuku pro další studijní programy/obory na FP TUL, např. Mgr. Učitelství pro 1. stupeň ZŠ, Bc. Pedagogika volného času, NMgr. Vychovatelství. Dále KTV zajišťuje povinnou a povinně-volitelnou výuku tělesné výchovy a sportu pro posluchače studující na dalších šesti fakultách TUL.

Co u nás zažijete?

Součástí studia jsou povinné i volitelné kurzy, organizované v ČR i v zahraničí. Z naší nabídky např.: kurzy zimních sportů, bruslení, skialpinismu, instruktorské kurzy školního lyžování a snowboardingu, kurz vodních sportů, cykloturistiky, vysokohorské turistiky a další. Pro studenty nabízíme služby Akademického sportovního centra – pravidelné lekce s instruktorem, posilovnu, saunu, bazén, Harcovské ligy ve sportovních hrách, noční turnaje.

A co si mimo jiné můžete vyzkoušet v průběhu studia na naší katedře? Jízdu na wakeboardu a vodních lyžích, splitboarding, splutí řeky, skitouring, windsurfing, bungee workout, paddleboard, lezení na umělé stěně i přírodní skále, brenball, jógu, noční turnaj v dodgeballu a mnoho jiného…

Oblasti tvůrčí činnosti

Kinantropologie, diagnostika motorických kompetencí

Kde nás najdete

Harcov, Na Bohdalci 715, 460 15 Liberec 15
Sekretariát: Soňa Hořínková
Telefon: +420 48 535 5121
Email: sona.horinkova@tul.cz
Web: ktv.fp.tul.cz
Sociální sítě: Facebook, Instagram, YouTube, Flickr