COVID-19 FAQ – často kladené dotazy

Technická univerzita v Liberci tak jako všechny české univerzity a prakticky celá česká společnost pracuje v mimořádném režimu způsobeném šířením nákazy COVID-19. Situace je dynamická, opatření se stále mění. Abychom usnadnili orientaci studentům i zaměstnancům, přinášíme vám odpovědi na nejčastější dotazy.

Pokud jste zde nenalezli odpověď na svou otázku, můžete nám napsat na info@tul.cz. Všechny vaše otázky se budeme snažit co nejlépe zodpovědět. Opakované dotazy sem doplníme.

Jaký je současný režim výuky na TUL?

Aktuálně platná opatření jsou mírná. V zimním semestru akademického roku 2021/2022 bude výuka probíhat prezenčně. Uvnitř budov platí povinnost nosit ochranné prostředky dýchacích cest nejsou však povinné v učebně během výuky.

Určité omezení platí pro zkoušky a akademické obřady. Pokud se jich účastní alespoň 20 lidí, musí doložit očkování, test nebo prodělání nemoci.

Veškerou výuku mají v kompetenci a povolují ji jednotlivé fakulty. Viz podrobnosti k opatřením.

Jak mám postupovat, pokud mi bude nařízena karanténa nebo budu mít pozitivní test na COVID-19?

Abychom měli přehled o aktuální epidemiologické situaci na univerzitě, neprodleně nám ohlaste nařízenou karanténu nebo pozitivní test na COVID-19 prostřednictvím formuláře na adrese https://liane.tul.cz/covid/.

Jak to bude s kolejemi?

Pro ubytování na kolejích je vyžadováno očkování, prodělání nemoci nebo pravidelné testy (RT-PCR platí 7 dnů, antigenní POC jen 72 hodin).

Pokud se student nechává testovat na COVID-19 a/nebo čeká na výsledky těchto testů, do doby získání výsledku testu zůstává ubytovaný. V případě pozitivního výsledku testu, zůstává student v ubytovacím zařízení vysoké školy v karanténě/izolaci.

Jsou otevřené menzy?

Ano, menzy jsou otevřené normálně. Platí opatření ministerstva zdravotnictví nařizující nosit ochranu dýchacích cest (roušku apod.). Smíte ji odložit pouze u stolu při konzumaci. Při pohybu v menze dodržujte rozestupy 2 m. Doporučujeme strávníkům, aby využívali celou provozní dobu.

Kde se nechat testovat?

Můžete se nechat otestovat v libovolné laboratoři, která testy na koronavirus provádí. Jen je třeba zadat výsledek na adrese https://liane.tul.cz/covid/. Samotesty nejsou uznávány.

Jak mají postupovat studenti, kteří se momentálně nachází na studijních pobytech v zahraničí?

Dodržujte všechna opatření aktuálně platná v zemi, kde pobýváte, a na univerzitě, kde momentálně studujete. V případě jakýchkoli potíží nebo pochyb kontaktujte svého fakultního koordinátora na TUL nebo přímo Zahraniční oddělení TUL.

Mohu se jako student/ka TUL zapojit do dobrovolnické pomoci?

Velmi si vážíme našich studentů a studentek, kteří v této mimořádné situaci nabízí svou pomocnou ruku a chtějí jako dobrovolníci pomáhat v různých oblastech. Sledujte aktuální informace k možnostem dobrovolnictví na webu Libereckého kraje nebo na stránkách fakult. Děkujeme!

Jak je to s akcemi?

Současná vládní opatření umožňují konání akcí při dodržení určitých hygienických opatření. Řiďte se, prosíme, pokyny organizátorů.