Proč je informační gramotnost důležitá pro bezpečnost státu

Ve čtvrtek 18. listopadu 2021 se od 14:05 hodin koná v posluchárně P300 (Komenského 314/2, Liberec) v rámci letošních Dnů geografie na TUL mj. zajímavá přednáška o informační gramotnosti z pohledu bezpečnosti státu. Přednášející, kpt. Oldřich Bruža, je příslušníkem Velitelství informačních a kybernetických sil Armády ČR. Ve svém vystoupení se bude věnovat hybridním způsobům válčení, využívání informací v konfliktech, velmocem v současném informačním válčení a významu informační gramotnosti pro každého z nás.

Tato interdisciplinární témata jsou pro občany střední Evropy velmi aktuální, neváhejte tedy a přijďte. Učebna pojme 130 posluchačů.

V rámci akce Dny geografie na TUL můžete 18. listopadu 2021 navštívit i další zajímavé přednášky. Paleta témat bude velmi pestrá a věříme, že každý zájemce nalezne to své. Všechny se konají v budově P. Harmonogram přednášek a krátké info o náplni jednotlivých přednášek naleznete na stránkcáh katedry geografie FP TUL. Srdečně zveme nejen příznivce geografie na pásmo přednášek osob spjatých s katedrou geografie i odborníků z jiných pracovišť.

9. listopadu 2021