Sbírka materiální pomoci

Univerzita připravila ubytovací prostory v areálu bývalých kolejí ve Vesci pro uprchlíky z Ukrajiny. Ve středu večer byly již pokoje téměř zaplněny ubytovanými, mezi kterými je i řada dětí. Prostory ve Vesci zatím nabízí pouze základní vybavení.

Proto jsme zorganizovali sbírku materiální pomoci na dovybavení pokojů, kuchyně, společných prostor či poskytnutí základních hygienických potřeb. Část věcí již našla své nové majitele a byly předány dnes ve Vesci.

Věci je možné nosit tento týden ještě:

• ve čtvrtek mezi 9–17 hodinou a
  • v pátek do 12 hodin,

a to na budovu IC do budoucího Welcome centra v přízemí budovy (prosklený prostor u výtahů), případně i přímo na vrátnici ve Vesci. Prosíme, aby věci byly funkční a připravené k okamžitému použití.

Aktualizovaný seznam potřebných věcí najdete na univerzitním webu Pomoc Ukrajině, případné dotazy můžete směřovat na e-mail: ukrajina@tul.cz.

O sbírce se dočtete také na T-UNI v článku TUL vypsala sbírku na dovybavení pokojů pro uprchlíky ve Vesci.

10. března 2022