Zelená energie, politika a matematika

Ve středu 6. dubna 2022 od 17:30 hodin poběží v posluchárně G312 (Univerzitní nám. 1410/1, Liberec) on-line stream další přednášky cyklu Matematické problémy nematematiků s názvem Zelená energie, politika a matematika. Přednášet bude Tomáš Rusý ze Second Foundation.

Ceny energií jsou v poslední době často omílané téma. Její cenu tvoří mnoho parametrů, jako je např. objem produkce z obnovitelných zdrojů, cena paliv, odstávky či výpadky elektráren a mnoho dalších, někdy i náhodných, parametrů. Lze tedy vůbec použít nějaký model, který by z těchto dat dokázal odhadnout férovou cenu? Seminář se bude věnovat využití různých optimalizačních přístupů v eko-energetice, diskusi o různých, více či méně náhodných proměnných a jejich vlivu na velkoobchodní cenu elektřiny.

Tomáš Rusý vystudoval obor pravděpoodbnost, matematická statistika a ekonometrie na MFF UK v Praze, kde se v rámci PhD studia věnoval oboru stochastického programování. Aktuálně pracuje v Second Foundation v rámci týmu zaměřujícím se na algorritmické obchodování s kryptoměnami.

Logo - Matematické problémy nematematiků

31. března 2022