6. 10. 2022 – Výstava Tektonika plochy – Petra Vlachynská

Vizuální umělkyně a sochařka Petra Vlachynská navštěvovala v letech 2000 až 2006 Fakultu architektury na Českém vysokém učení technickém v Praze a v letech 2 003 až 2009 studovala na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. V letech 2013 až 2021 absolvovala doktorské studium na Fakultě architektury na Českém vysokém učení technickém v Praze.

Od roku 2019 působí na Fakultě umění a architektury Technické univerzity v Liberci a jako odborná asistentka vede s docentem Janem Stolínem ateliér na Katedře umění a architektury.

Petra Vlachynská je sochařka s komplexním spektrem témat. Její práce zahrnuje figurální i abstraktní sochařskou tvorbu, videoart, grafiky i umění do veřejného prostoru a architektury.

V současné době žije a pracuje v Praze.

Výstavu uvede Matouš Karel Zavadil a vystoupí hudebník Ivan Palacký.

Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 6. října v 17 hodin v Galerii Synagoga.

2. října 2022