Smuteční oznámení – doc. Stanislav Zippe

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že v pátek 12. 1. 2024 zemřel ve věku 81 let Stanislav Zippe, výrazná a nekompromisní osobnost českého výtvarného umění.

Tvůrce kinetických plastik a světelných prostorových instalací, přední představitel kinetického umění byl také v roce 1994 spolu s Jiřím Suchomelem a Karlem Hubáčkem jedním ze zakladatelů Fakulty architektury Technické univerzity Liberec.

Na Technické univerzitě působil nejdříve jako vedoucí Katedry výtvarných umění na Fakultě architektury a poté jako proděkan pro studijní záležitosti na nově vzniklé FUA. Roku 2002 inicioval založení nového oboru Vizuální komunikace – digitální média.

Svými názory silně ovlivnil řadu absolventů a jeho určitý až radikální způsob uvažování o umělecké tvorbě by měl být neustálou inspirací nejen pro současné studenty, ale i pro aktivní umělce.

Čest jeho památce!

19. ledna 2024