Noc vědců na Fakultě zdravotnických studií

Zveme Vás na Noc vědců, která letos poprvé proběhne i v prostorách Fakulty zdravotnických studií.

Připravili jsme pro Vás zajímavý program v pátek 27. září 2019 od 17 hodin ve 3. patře fakulty i na Studentském náměstí.

Ukázka simulovaného sanitního vozu

Komentovaná ukázka – Studentské náměstí před budovou F

Můžete si prohlédnout perfektně vybavený simulační sanitní vůz Fakulty zdravotnických studií, který slouží pro výuku a praxi našich studentů. Naši studenti rádi zodpoví vaše otázky a předvedou vám vybavení včetně pacientského simulátoru SimMana.

Novinky v léčbě popálenin

Komentovaná ukázka – učebna FZS9

Dozvíte se, jaké materiály a inovační techniky se používají k léčbě popálenin na klinikách popáleninové medicíny.

Umíte si správně umýt ruce?

Workshop – učebna FZS10

Ověření vaší preciznosti při dezinfekci rukou pomocí UV lamp. Ukázka hygienického mytí rukou. Dále ukázka přístrojového vybavení FZS.

Otázka: Umíte si správně umýt ruce?
Výsledek: Nahrání fotografie rukou pod UV lampou po dezinfekci rukou.

Po stopách bakterií

Workshop – učebna FZS11

Můžete se podívat na bakterie, které na vás číhají v našem okolí (např. v lednici, na mobilním telefonu atd.). Je možné se podívat i na vaše bakterie v ústech.

Kde všude na nás číhají bakterie na lůžku intenzivní péče?

Komentovaná ukázka – učebna FZS12

Ukázka možného rozšíření infekce u lůžka intenzivní péče pomocí UV aktivních prášků. Ukázka vybavení intenzivních lůžek a simulační techniky.

23. září 2019