Studentský život na TUL

Na Technické univerzitě v Liberci se rozhodně nebudete nudit ani ve chvílích, kdy zrovna nesedíte na přednášce či semináři. Liberec je krásné město, které nabízí spoustu aktivit, ať už jde o noční život, sport nebo kulturu.

Stáhněte si Survival kit, tedy příručku pro prváky, který připravili naši studenti-veteráni. Určitě se vám bude hodit.

Sportovní vyžití

Na TUL nabízíme spoustu možností, jak trávit volný čas aktivně. Máte náladu na tenis? Jumping? Florbal? Lezení? Na cokoliv si vzpomenete, to si u nás užijete!

Na kolejích Harcov máme dvě sportovní haly, venkovní sportoviště a menší tělocvičny, kde můžete jakožto studenti TUL cvičit a sportovat dle libosti za zvýhodněné ceny.

Akademické sportovní centrum (ACS)

V nabídce Akademického sportovního centra najdete například lezeckou stěnu, tenisové kurty, posilovnu, minigolf, lanové centrum, hřiště na beach volejbal a fotbal. Pokud máte raději cvičení s instruktorem, pak vás třeba zaujme jumping, bossu, aerobic, spinning a mnoho dalších aktivit. Na své si přijde opravdu každý. 

To pořád není všechno. Na TUL máme i sportovní ligy: fotbalovou, florbalovou, basketbalovou a volejbalovou. A jsou tu i vysokoškolské sportovní kluby – několik jich soustředí pod svou hlavičkou VSK Slavia Liberec, dále při univerzitě funguje Volejbalový klub TU Liberec a Badmintonový klub TUL.

Liberec je město sportu

Pokud patříte mezi milovníky zimních sportů, v Liberci si rozhodně přijdete na své. Městskou dopravou se dostanete na sjezdovku (Ještěd, Javorník, Bedřichov), pro výlet na běžkách je ideální areál ve Vesci nebo Břízky v Jablonci nad Nisou, na brusle můžete zajít do Home Credit Arény. 

Radši byste vytáhli pohorky než lyže? Pak vyrazte na celodenní výlet do Jizerek, na Ještědsko–kozákovský hřbet nebo do Krkavčích skal v Křižanech.

A nesmíme zapomenout na přehradu hned pod univerzitním kampusem. Plavání, potápění, kajaky nebo kanoe – to vše vás čeká hned, jak to počasí dovolí. Nebo si zajděte zaplavat do libereckého bazénu. 

Noční život na kolejích

Koleje Harcov jsou pověstné svým nočním životem i mimo Liberec. Kdo se během studia TUL neobjevil na kolejích, jako by snad ani nebyl.

V hudebním klubu Had na bloku D zažijete určitě spoustu nezapomenutelných nocí. Chodí se sem na koncerty a tematické party, ale hlavně na fotbálek – v tomto hospodském sportu se tu pořádají i proslulé turnaje.

Do Between baru (blok E) se chodí na zábavné hospodské kvízy, které výrazně podněcují soutěživost mezi jednotlivými studentskými týmy. Jsou ovšem tak oblíbené, že se týmy musí hlásit dlouho dopředu, aby na ně vůbec přišla řada.

Kulečník U Hrocha najdete na bloku F a je fajn místem pro pohodový večer. Občas tu točí i vlastní pivo Hroch a studenti se tu schází hlavně na kulečník nebo šipky.

Harcovský Sclub je takovým multifunkčním centrem. Najdete tu moderní diskotéku se skleněným světelným parketem a podsvíceným barem, ale i bowling a stylovou restauraci.

Nedávno se na kolejích znovu otevřel zrekonstruovaný legendární studentský klub Zanzibar, nejproslulejší liberecká diskotéka, na kterou chodí na svá mladá léta zavzpomínat nejeden absolvent TUL. Kromě tance si tu užijete i šipky, kulečník nebo stolní hry.