Univerzita NISA

Technická Univerzita se podílí na zcela unikátním projektu světového formátu – Neisse University, česky Univerzita Nisa – nazvaným podle řeky, která spojuje tři země střední Evropy. Jde o bakalářské studium v anglickém jazyce, které postupně probíhá ve třech zemích. Student začíná prvním ročníkem v České republice, pokračuje studiem v Polsku a závěrečný ročník absolvuje v Něměcku. Součástí je i odborná zahraniční stáž možná po celém světě.

Cílem tohoto dobrodružného zahraničního studia je nejen odbornost, ale hlavně osobní rozvoj a světovost absolventů.

Informace pro zájemce o studium

Univerzita NISA je opravdový generátor příležitostí pro mladého člověka – což je vidět z nadšených referencí našich absolventů. Nejdříve jsme byli sami trochu překvapeni, jak pozitivně naši absolventi toto studium v zahraničí vnímají, ale pak jsme to pochopili. Stačí si položit tyto otázky:

  • Hledáš univerzitní studium v angličtině? Chceš mít brutální konkurenční výhodu na trhu práce a mluvit perfektní angličtinou?
  • Máš chuť udělat si přátele po celém světě a ještě k tomu zažít nezapomenutelná dobrodružství?
  • Hledáš vysokou školu, která ti pomůže získat nadhled a bude ti zároveň školou osobního růstu?
  • Zajímáš se o perspektivní studium vysoké školy v zahraničí? Po 3 až 4 letech praxe mají naši absolventi průměrný plat 50 000 Kč.
  • Chceš mít v životopisu položku, která zaujme téměř každého zaměstnavatele (např. Google)?
  • Nebo prostě jenom chceš studovat tak unikátní školu, že se během okamžiku staneš zaslouženým středem pozornosti v restauračním zařízení?

Studium v angličtině

Oficiálním jazykem Univerzity NISA je angličtina. V tomto jazyku jsou vedeny všechny přednášky i cvičení a jsou v něm také psány všechny studijní materiály a požadované práce. U nás je studium v angličtině opravdu na 100 %.

Studijní kruh je mezinárodní, a proto je angličtina také jazykem studentů – budeš tedy angličtinu pilovat nejen ve škole, ale i na koleji, v hospodě nebo na výletě. Máme sice studenty převážně z Česka, Polska a Německa, ale už jsme měli studenty i z latinské Ameriky, Afriky a Asie.

Studium v zahraničí a jeho průběh

Univerzita Nisa realizuje zatím jediný obor – Informační a komunikační management (Information and Communication Management). Stěžejní oblasti studia jsou IT a management (ekonomie, komunikace a rétorika). Cílem je, aby od nás absolvent odcházel s vyváženým mixem takzvaných hard a soft skills. Více informací nalezneš v našem průvodci níže. Absolventi programu mají velmi široké uplatnění především v mezinárodních týmech a je o ně slušná pranice.

Již jsme zmínili, že se jedná o studium v zahraničí. Během něho navštívíš hned tři země a poznáš prostředí třech různých vysokých škol. V každé zemi strávíš právě jeden rok. Studované předměty na sebe plynule navazují.

První rok strávíš v Česku na Technické Univerzitě v Liberci, který je vyhlášený nespoutaným studentským životem a holdováním zimním sportům. Druhým rokem tě čeká studium v Polsku – v Jelení Hoře na pobočce University of Technology ve Wrocławi. Zde budeš studovat v kouzelném zámku v romantickém parku lázeňské čtvrti Cieplice. Poslední rok strávíš v německém historickém městě Görlitz na University of Applied Science, v jehož rámci obvykle probíhá i zahraniční stáž.

Ač by se mohlo zdát, že student bude po dobu dvou let odříznut od své rodné země, není tomu tak. Z Görlitz nebo Jelení Hory je to do Prahy stále geograficky o dost blíže než třeba z Brna.

Zahraniční stáž

Velkou výhodou našeho zahraničního studia je taky povinná tříměsíční zahraniční stáž. Studenti během této odborné praxe navštívili již téměř 20 zemí světa, Japonsko nebo USA nevyjímaje. Nejenže se hodně přiučíš od zkušenějších kolegů z oboru, ale taky získáš velmi důležitou položku do životopisu, která ti hodně jako čerstvému absolventovi pomůže.

Výběr země, kde proběhne tvoje odborná stáž, je samozřejmě zcela na tobě. Nikdo tě nebude nutit jet do Číny. Většina studentů dává přednost stáži v Německu.

Uplatnění absolventů

Díky studiu v angličtině a světovosti našeho oboru mají absolventi v mnoha směrech dveře otevřené. Z naší zkušenosti často pokračují magisterským studiem – často studiem v zahraničí. Volené obory jsou obvykle management, ekonomie, IT atd.

Mají ovšem i velmi dobrou výchozí pozici na trhu práce. Ať už absolvovali magisterské studium nebo ne, velmi často zastávají různé dobře placené vedoucí a organizační pozice v mezinárodních týmech. Dalším přirozeným uplatněním je pozice konzultanta (často v oblasti IT).

Cena studia

Určitě si říkáš, že je to sice moc zajímavé, ale že za toto studium určitě bude pěkná pálka. Není tomu tak. Toto studium v zahraničí je pro příslušníky Evropské unie zcela zdarma!

Jak se přihlásit

Přihlásíš se k nám pomocí elektronické přihlášky – připravili jsme podrobné informace o přihlášení. Zde se rovněž dočteš podrobnosti ohledně přijímacího řízení.

Někteří budoucí studenti vyjádřili pochybnosti, jestli budou na náš zahraniční obor stačit. Na jejich otázky jsme rádi odpověděli.

Další informace