FAQ pro Univerzitu Nisa

Jak dlouho už Nisa Univerzita (Neisse University) funguje?
Konsorcium tří univerzit působí od roku 2001. Máme přes 200 úspěšných absolventů.

Moje angličtina není zrovna perfektní. Jakou mám šanci, že to zvládnu?
Jako vstupní bohatě stačí intermediate level. Před začátkem studia pořádáme pětitýdenní intenzívní jazykovou přípravu. Mezinárodnost studijní skupiny vyžaduje neustálou anglickou komunikaci, a proto Tvé jazykové schopnosti půjdou rychle nahoru – angličtina se Ti stane druhou přirozeností.

Váš obor působí hodně výběrově. Kde mám vzít na něj odvahu?
Mnozí úspěšní říkají: „Při zemi je velká konkurence, ale nahoře je prostor“. To platí i u naší university. Přijímačky jsou snazší než třeba u práv. Přitom máme větší potenciál jak pro osobní růst studentů, tak pro budoucí finanční ohodnocení absolventů. Naše rada je jednoduchá: Vykroč z houfu, nadechni se a riskni to. Nebudeš litovat.

V programu máte také matematiku, a ta mi moc nešla…
Matematiku vyučujeme v průběhu prvního roku v Česku. V našem programu slouží jako podpůrný a doplňkový předmět, a proto požadujeme jen základy vysokoškolské matematiky.

Budeme mít na koho se obrátit během pobytu v zahraničí v případě potřeby?
Ano. Na každé ze tří univerzit jsou lidé, kteří vám budou nápomocni. Kromě toho nebudeš na Novém Zélandu. Budeš to mít vzdušnou čarou blíž do Prahy než třeba Brňáci, a proto není vůbec problém občas (pokud budeš mít čas) zavítat o víkendu domů pro všestrannou podporu.

Pořád se trochu bojím. Kde mohu získat nějaké podrobnější informace?
Můžeš si snadno stáhnout kompletního průvodce naším studiem. Ten obsahuje podrobný popis vyučovaných předmětů a časový harmonogram studia, a také detaily (s doporučeními zkušených předchůdců) o studentském životě v každé ze tří zemí. Dále dostaneš odkazy na rozhovory s bývalými studenty a současnými učiteli. Můžeš také přímo oslovit některého z pedagogů nebo našich absolventů, kteří jsou ochotní odpovídat na dotazy zájemců o studium.

Váš projekt se mi moc líbí. Jak vás můžu podpořit?
Jdi na naši facebookovou stránku a dej nám like. Tím o nás řekneš svým kamarádům.