Software pro studenty

Jako studenti Technické univerzity v Liberci můžete využít celou řadu počítačových programů, které vám usnadní například psaní seminárních a závěrečných prací. Zdarma nebo za zvýhodněné ceny si můžete nainstalovat i další potřebný software, kompletní seznam najdete na webu sítě LIANE. Využijte, cokoliv se vám hodí.

Pár tipů na ty nejužitečnější kousky:

GSuite

Balíček šikovných programů Google pro tvorbu poznámek, tabulek a dokumentů je výhodný především v tom, že se ke svým souborům dostanete z jakéhokoliv počítače i mobilního telefonu. Hotové dokumenty si následně můžete jednoduše stáhnout i ve formátu .docx nebo .pdf, což se vám určitě bude hodit.

Využijte také automaticky zálohované cloudové úložiště, kam můžete ukládat i jiné soubory a fotky z počítače a přehledně je třídit do složek. GSuite doporučujeme využívat pravidelně, například i pro zápisky z přednášek a seminářů. 

Jak se do GSuite přihlásit

  • přejděte na Google.com a vpravo nahoře klikněte na tlačítko Přihlásit se
  • zadejte svůj školní email (včetně @tul.cz)
  • po kliknutí na tlačítko Další budete přesměrováni na naši stránku pro ověření uživatele (shibbo.tul.cz)
  • zadejte do příslušného políčka své centrální heslo a potvrďte tlačítkem Přihlášení

Microsoft Office 365

Máte-li rádi klasiku, využijte nejoblíbenější kancelářský balíček Microsoft Office 365. Nemusíte si nic stahovat do počítače, služba funguje online – i tady díky tomu máte o zálohy postaráno. Při studiu se vám budou hodit především programy Word, Excel a PowerPoint, využít ale můžete i další. Také Microsoft Office 365 nabízí cloudové úložiště.

Když se přihlásíte prostřednictvím svého školního emailu a hesla a kancelářský balíček můžete využívat zcela zdarma. Pokud byste si ho chtěli pořídit bez univerzitní koncovky @tul.cz, vyjde vás na cca 1900 Kč ročně, to už je znát.

Jak se do MS Office 365 přihlásit

  • přejděte na Office.com a klikněte na tlačítko Přihlásit se
  • zadejte svůj školní email (včetně @tul.cz)
  • po kliknutí na tlačítko Další budete přesměrováni na naši stránku pro ověření uživatele (shibbo.tul.cz)
  • zadejte do příslušného políčka své centrální heslo a potvrďte tlačítkem Přihlášení

Matlab

Při svém studiu můžete také využít produkt MATLAB pro vědecké a technické výpočty, analýzu dat, vizualizaci či vývoj algoritmů a jeho nadstavbu Simulink pro simulaci a modelování dynamických systémů. Tyto nástroje jsou spolu s dalšími zahrnuty v licenci Total Academic Headcount (TAH), kterou Technická univerzita v Liberci vlastní.

Tady je používání trochu složitější, přečtěte si podrobnosti: dostupné produkty a získání licence.

A další

Máme pro vás ještě řadu dalších kousků…