Aktuality a soutěže

WORKSHOP_NANO_VODA_ARCHITEKTURA


REKTORSKÉ VOLNO 27. září 2021


Samozápis a zápis do akademického roku 2021/2022


Nominace na Cenu Jana Opletala

Milé studentky / Milí studenti,
Studentská komora Rady vysokých škol tento rok jako již pravidelně udělujeCenu Jana Opletala při příležitosti oslav výročí 17. listopadu jakožto nejvyšší studentské ocenění za významný přínos akademické obci, hájení akademických práv a svobod, posílení studentských práv a svobod či za významné přispění v boji proti bezpráví, za rovné zacházení a příležitosti nebo proti jakékoliv diskriminaci.

Při této příležitosti Vám posílám výzvu k předkládání návrhů na udělení Ceny. Společně s výběrem laureáta jsme se rozhodli vypsat soutěž o podobu udílené sošky. Obě výzvy najdete připojené v příloze tohoto mailu.

Se srdečným pozdravem Ondřej Havelka, 1. místopředseda Akademického senátu TUL a delegát v SK RVŠ

podmínky soutěže

výzva k předložení návrhů

manual


6. – 10. 9. 2021 proběhne týdenní letní škola Rozvojové září 2021 – na ČVUT v Praze. Zaměříme se na zahraniční rozvojové a humanitární projekty a jejich technické aspekty. Přes 20 odborníků z různých oborů představí odborná témata nebo vás seznámí se svými projekty. Cílem Rozvojového září je i propojit odborníky a studenty s technickým a netechnickým zaměřením tak, aby byla podpořena mezioborová spolupráce.
Program je vždy připraven tak, aby nevyžadoval předchozí hlubší technické znalosti. Uvítáme studenty technických i netechnických škol, pracovníky rozvojových projektů i veřejnost, kterou toto téma zajímá.  Pro mimopražské účastníky můžeme poskytnout příspěvek na dopravu a ubytování (kapacita je omezena).

Registrujte se včas, ZDE
Termín: 6. – 10. 9. 2021
Bližší informace na: http://icwd.cvut.cz/rozvojove-zari-2021/
Facebook událost: https://fb.me/e/171AjwazS


Podpořte svým hlasem spolužačku Martinu Kocurišinovou, v soutěži Stavby s vůní dřeva 2021.
Hlasování je možné do 27. 8. 2021.
Web soutěže


Letos v létě pořádá Fakulta architektury ČVUT v Praze konferenci Evropské asociace pro architektonické vzdělávání. Konference s názvem 
New Dimensions. Reflection of the Enlargement of Scale and Overlapping of Disciplines 
se bude konat 25. – 28. 8. 2021, program najdete zde: https://eaae2021.fa.cvut.cz/ 

Na programu je „virtuální“ přednáška Stevena Holla, dalšími keynote řečníky jsou Jenny B. Osuldsen (Snohetta), Eric Luiten (TU Delft), Inaki Alday (Tulane University Lousiana). Mezi panelisty jsou přední odborníci z českých škol i ze zahraničí. Součástí programu jsou exkurze i výstavy, vč. vernisáže výstavy Arctic Nordic Alpine v GJF. 

Konference je v angličtině a bude probíhat hybridní formou. Registrace probíhá na webových stránkách konference pod tímto odkazemDo 15. července lze využít brzké registrace (Early bird). 

Odkaz na událost na Facebooku

Tisková zpráva (v českém i anglickém jazyce) a vizuál konference jsou vám k dispozici na tomto odkaze https://www.dropbox.com/sh/u6nwkuitnvii7hh/AAA9ByIqHPCv9U1Y5OqYfGyba?dl=0

EAAE je platformou pro diskuzi na téma architektonické výuky a výzkumu, konference je navíc skvělou příležitostí, jak navázat kontakty s kolegy z ostatních evropských škol. 


logo ČCA 2021_do podpisu
CCA-21-email-podpis-final-cj

DIPLOMKY 2021 – přihláška do 30. září 2021

vyhlášení letošního 22. ročníku Přehlídky diplomových prací pořádané Českou komorou architektů. Plakáty ve formátu A2 a A5 Vám zasíláme poštou a prosíme Vás tímto o jejich vyvěšení a zveřejnění v budově školy. Rádi bychom, aby se Přehlídky diplomových prací zúčastnilo co největší množství studentů.

Marek Job
manager akcí České komory architektů

ČESKÁ KOMORA ARCHITEKTŮ
Josefská 34/6, 118 00 Praha 1
www.cka.cz
www.ceskacenazaarchitekturu.cz
www.diplom.ky

cid:image001.gif@01CEDBAA.6870F6C0

RAKETOVÁ ZÁKLADŇA DEVÍNSKA KOBYLA
Bratislava /Slovensko
Anonymná architektonická študentská ideová súťaž pre študentov a absolventov.
Uzavretie sútaže 29. 10. 2021


Grafický design, brigáda
Missing Elements
Zájemce o externí spolupráci prosíme o zaslání CV na mail: manager@mel.cz
Vybraným zájemcům zašleme zadání k malé zkoušce – grafický návrh určený k převedení do Wordu.


Soutěž INSPIRELI – BEIRUT
WORLD STUDENTS ARCHITECTURAL CHALLENGE
www.inspireli.com


ALLPLAN – nabídka zaměstnání


Job TUL
JobTUL je oficiální kariérní portál Technické univerzity v Liberci, který propojuje studenty a absolventy se zaměstnavateli. Přináší nové možnosti v oblasti rozvoje kariéry při studiu i po něm a hledání možností spolupráce s firmami.


MOMON
Ateliér architektů v Praze MONOM rozšiřuje svoje řady a hledáme nové talenty.
Proto se na vás obracíme. Rádi bychom u nás přivítali nové členy, jak z řad absolventů, tak z řad studentů nejvyšších ročníků. Na našich stránkách www.monom.cz se můžete podívat na naši práci.

Erna Landová / office manager / elandova@monom.cz


ARCHIV